Same warunki na jakie możemy liczyć podczas składania wniosku kredytowego są bardzo mocno uzależnione od kilku czynników.
Znaczenie ma tutaj oferta danego banku. Przyglądając się dokładnie ofertom różnych banków może się okazać, iż różnice w propozycjach kredytów są olbrzymie, np.: oprocentowanie nominalne, może wahać się obecnie od 0% do 10%.
Warto nadmienić, że to samo dotyczy prowizji
Możemy się spotkać zarówno z ofertą na poziomie kilkunastu procent, jak i zera procent. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że warunki zmieniają się w zależności od tego czy korzystamy z oferty z ubezpieczeniem czy bez. Typ oferty również nie może zostać przez nas zignorowany. W tym samym banku możemy spotkać się z różnymi ofertami, np. może być tak, iż bank X sam zaproponuje nam kredyt „od ręki” bez dokumentacji, np. przez bankowość elektroniczną, czy telefon, a kiedy sami udajemy się do banku X pada propozycja kredytu o niższych kosztach, co znacząco wiąże się z poddaniem poszczególnym etapom weryfikacji kredytowej i przedstawieniem dodatkowej dokumentacji naszego dochodu. Należy dodać, że nasze zdolności negocjacyjne i dodatkowe produkty. Czasem jedna okazuje się, że można negocjować ofertę kredytu i ze standardowej propozycji jaką to z kolei otrzymujemy. Udaje się ją nam pomniejszyć o „kilka procent”.
Dodatkowe produkty
Bardzo często instytucje finansowe proponują nam za to dodatkowy produkt, np.: karta kredytowa, limit w koncie, konto osobiste, kredyt gotówkowy, kredyt na motocykl itp. Warto to rozważyć, gdyż jeśli nie wiążą się z dodatkowymi kosztami lub bilans oferty kredytu będzie korzystny dla nas, warto skorzystać z tych opcji. Na końcu tekstu zebraliśmy listę pytań, które pomogą Wam w negocjacjach. Zdając sobie z nich sprawę możemy wpłynąć na wybór najlepszego dla nas rozwiązania.