Ubezpieczenie AC – podstawowe informacje

Informacje

Wielu użytkowników pojazdów obok obowiązkowego ubezpieczenia OC wybiera też dodatkowe ubezpieczenie AC. Z czym ono się wiążę i jak działa?

Jak to działa?

Ubezpieczenie AC przysługuje właścicielowi samochodu i ma za zadanie go chronić. Przysługuje kiedy nastąpią wymienione zdarzenia. Chodzi tutaj o kradzież pojazdu, kradzież jego części lub wyposażenia, uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie, zderzenie z innym pojazdem, zderzenie z człowiekiem, zwierzęciem, przedmiotem lub wtedy gdy pojazd zostanie uszkodzony w efekcie działania sił przyrody. Przez to pojecie rozumie się uszkodzenia do których doszło w efekcie wichury, gradobicia, pożaru czy powodzi. Samo AC może mieć różne warianty. Zasięg ubezpieczenia nie jest tu bowiem określony przez prawo. Oznacza to, że możemy samodzielnie decydować jak szeroka jest ochrona.

Ubezpieczenie AC – podstawowe informacje

Dla kogo?

Ubezpieczenie AC jest przeznaczone dla wszystkich właścicieli samochodów ale szczególnie rozważyć podpisanie umowy powinny te osoby które mają nowy oraz wartościowy samochód. Jest on popularnej marki i często z niego korzystamy. Szczególnie wykupienie ubezpieczenia jest wskazane kiedy wspomniany przez nas samochód o wymienionych cechach jest parkowany w niestrzeżonych miejscach. Ponieważ ubezpieczenie Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, nie dla każdego samochodu można je kupić. Szczególne trudności ze znalezieniem AC mogą mieć właściciele aut starszych zwłaszcza ponad piętnastoletnich. Musimy mieć też świadomość że sama cena ubezpieczenia zależy od marki i wartości naszego pojazdu, a także zakresu ochrony. Istnieje kilka zmiennych które wpływają na cenę ubezpieczenia. Jeśli nasz samochód należy do grupy pojazdów, które są szczególnie chętnie kradzione, to najpewniej zapłacimy tutaj wyższą składkę. Wpływ na jej wysokość mają też nasze cechy osobowe. To ta sama zasada która działa w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC. Osoby które krócej mają prawo jazdy, musza się liczyć z wyższą składką na dobrowolne ubezpieczenie. Istnieje bowiem większe ryzyko, że swoim zachowaniem doprowadzą one do zaistnienia szkody.

Więcej informacji na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Dodaj komentarz