Olej do drewna nie tylko skutecznie zabezpieczy wszelkie powierzchnie drewniane czy meble, ale też sprawi, że te będą wyglądać atrakcyjnie dla oka oraz estetycznie. Olej do drewna wydobywa bowiem z tego materiału, to co w nim najlepsze. Aby jednak osiągnąć tak fantastyczne rezultaty, trzeba odpowiednio nałożyć ten preparat na powierzchnie drewna.
Olejem do drewna możemy zabezpieczyć właściwie wszystkie przedmioty wykonane z tego materiału. Chodzi tu jednakowo o meble ogrodowe, jak też taras drewniany czy duże, ciężkie ławy, krzesła. Samo olejowanie ma wiele zalet. Przede wszystkim zabezpiecza drewno przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Chodzi tu przede wszystkim o deszcz, śnieg, a także silne promienie słoneczne i promieniowanie UV. Drewno pokryte olejem jest twardsze, a jego powierzchnia nie pęka i nie łuszczy się. Dodatkowo jest także odporniejsza na odkształcenia. Jednocześnie olej do drewna ma w swoim składzie bardzo dużo naturalnych składników, które nie wnikają tak głęboko w strukturę drewna, jak inne preparaty, dzięki czemu materiał ten może swobodnie oddychać.
Zanim przystąpimy do olejowania musimy przede wszystkim oczyścić powierzchnie, a jeszcze wcześniej ją wyrównać. Najkorzystniej jest to uczynić szlifierką. Szlifujemy zatem drewnianą powierzchnię, a następnie ją odpylamy. To pozwoli nam w szybki sposób wyrównać powierzchnie drewna, a jednocześnie umożliwi substancji olejowej lepszą jego penetracje. Kiedy sama powierzchnia będzie już gładka, możemy przystąpić do czyszczenia. Musimy usunąć wszelkie zabrudzenia i oczywiście pył, który powstał w wyniku szlifowania. Możemy to zrobić w dowolny sposób, nawet wykorzystując zwykłą mokrą szmatkę. Kolejny krok to położenie na oczyszczoną powierzchnie specjalnego preparatu do impregnacji. Po tej czynności musimy odczekać, aż sam preparat wyschnie i możemy przystępować do olejowania. Olej nakładamy na drewno równomiernie pędzlem, a po zakończeniu usuwamy delikatnie jego nadmiar. Samą czynność powtarzamy po dwóch godzinach. Proces olejowania drewna można zaś wykonywać raz na dwa lata.