Pierwsza wizyta ma na celu określenie stopnia nasilenia wady zgryzu oraz wynikających z badania klinicznego potrzeb leczenia ortodontycznego. Kolejnym etapem jest diagnostyka, na której podstawie badania klinicznego, analizy modeli diagnostycznych oraz badań dodatkowych zostaje postawione rozpoznanie ortodontyczne.
Nie bez znaczenia jest również samo leczenie. Plan oraz sposób leczenia jest dobierany indywidualnie w zależności od wieku pacjenta, rodzaju i nasilenia wady zgryzu. Leczenie jest prowadzone według najnowszych metod opartych o światowe standardy postępowania ortodontycznego.
Higiena jamy ustnej na co dzień
Pominąć nie można też higieny w trakcie leczenia ortodontycznego należy ze szczególną starannością dbać o higienę jamy ustnej. Po założeniu aparatu pacjent otrzymuje zestaw specjalnych szczoteczek do zębów, nici dentystyczne oraz płukanki do ust. Podczas wizyt kontrolnych w razie potrzeby są prowadzone zabiegi wspomagające, które polegają na profesjonalnym oczyszczeniu zębów z płytki bakteryjnej, osadu i kamienia nazębnego.
Potrzebne konsultacje!
Istotna staje się również stała współpraca w razie potrzeby pacjenci są konsultowani przez specjalistów z periodontologii, protetyki stomatologicznej zachowawczej oraz chirurgii szczękowo-twarzowej, a także przez specjalistów z innych dziedzin medycyny. Ortodonta dziecięcy to pożądany specjalista na rynku.