Już co piąty Polak cierpi z powodu otyłości, a wedle ostrożnych szacunków do 2030 roku jedna czwarta z nas będzie zmagać się z nadwagą. To efekt braku ruchu, siedzącego trybu życia oraz coraz gorszych nawyków żywieniowych.
Z powodu nadwagi coraz częściej szukamy sposób, które pomogą nam szybko i skutecznie zrzucić wagę. Obecnie na rynku dostępna jest cała gama środków odchudzających. Od specjalnych odżywek, przez suplementy po tabletki na odchudzanie. Te ostatnie dzielą się na dwa rodzaje. Przepisywane przez lekarza, który leczy osobę otyłą oraz tabletki będące suplementami diety. Wspomagają one odchudzanie poprzez przyśpieszenie przemiany materii, zahamowanie apetytu oraz pomoc w spalaniu tłuszczu. Aby były skuteczne, powinny być łączone ze zwiększoną aktywnością fizyczną oraz lepszym, zdrowszym odżywianiem.
Składniki
Suplementy tworzone są zazwyczaj na bazie naturalnych składników, co oznacza, że są praktycznie stu procentowo bezpieczne dla naszego zdrowia. Część z nich ma za zadania wyłącznie powstrzymać łaknienie. Zapobiegają one napadom głodu, które skutecznie uniemożliwiają jakiekolwiek schudnięcie. Korzystanie z nich jest wskazane przy pierwszej fazie odchudzania, kiedy potrzebujemy przyzwyczaić organizm do mniejszych porcji jedzenia niż dotychczas. W składzie takich produktów znajdziemy najczęściej kofeinę, ocet jabłkowy, wyciąg z pomarańczy czy błonnik, który pęcznieje w żołądku, dzięki czemu nie odczuwamy łaknienia.
Nieco inny profil działania mają tabletki, które spalają tłuszcz
To preparaty dla tych osób, które chcą schudnąć aktywnie, uprawiając jednocześnie jakiś sport czy ogólnie wykazując aktywność fizyczną. Zawarte w nich substancje sprawiają, że przy wykonywaniu ćwiczeń, szybciej spalamy tłuszcz. Dodatkowo tabletki tego typu poprawiają ogólną wydajność organizmu oraz wzmacniają mięśnie. W produktach tego typu najczęściej znajdziemy kofeinę, kwas linolowy oraz l-karnitynę. Na rynku możemy też dostać tabletki, które ograniczają wchłanianie różnych składników. Zmniejszają one przyswajalność tłuszczy oraz węglowodanów.